Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Veteriner hizmetleri arttı

İstatistik kurulu Kasım ayı için verileri açıkladı. Hizmet üretici Fiyat endeksi aylık olarak yüzde 0,46 bazda yüzde 77,36 artış göstermişdurumda.

İstatistik kurulu Kasım ayı

Sinema filmi video ve televizyon programı yapımcılık hizmetleri senelik bazda artış gösteren sektör olurken veterinerlik hizmetleri de aylık artış sağlamıştır. Kasım ayına ilişkin olarak H-ÜFE verileri de açıklandı. Buna göre, H-ÜFE, kasımda bir önceki aya kıyasla yüzde 0,46, geçen yılın aralık ayına göre yüzde 74,89, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 77,36 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 76,01 arttı.

H-ÜFE bir önceki aya göre, ulaştırma ve depolama hizmetlerinde yüzde 1,05, konaklama ve yiyecek hizmetlerinde yüzde 0,16, bilgi ve iletişim hizmetlerinde yüzde 2,33, mesleki, bilimsel ve teknik hizmetlerde yüzde 0,12 artarken, gayrimenkul hizmetlerinde yüzde 1,78, idari ve destek hizmetlerinde yüzde 1,23 azaldı.Yıllık H-ÜFE’ye göre 6 alt sektör daha düşük, 21 alt sektör daha yüksek değişim gösterdi. Sinema filmi, video ve televizyon programı yapımcılık hizmetleri, ses kaydı ve müzik yayımlama yüzde 125,25, bina ve çevre düzenleme (peyzaj) hizmetleri yüzde 125,13, veterinerlik hizmetleri yüzde 111,98 ile endekslerin en fazla arttığı alt sektörler oldu.