Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Tarihi göl gazinosu heykel müzesi oluyor…

Tunç Soyer şehri ve ülkenin kültürel geçmişinde önemli bir yere sahip olan Ada ve Göl gazinolarında yürütülen çalışmaları yerinde incelendi.

Tunç Soyer şehri ve

Başkan Soyer aslında çok uygun şekilde yeniden inşa edilen Göl gazinosunu Balmumu heykel müzesi olarak değiştirip kullanmayı planladıklarını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent belleğinde önemli bir yere sahip Kültürpark’taki Ada ve Göl Gazinoları’nı aslına uygun olarak yeniliyor. Göl Gazinosu’nda devam eden çalışmaları inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer,  binayı Balmumu Heykel Müzesi olarak değerlendirmek istediklerini söyledi.

İzmir 1 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayladığı restorasyon ve rekonstrüksiyon projeleri gereği Göl Gazinosu’nun güçlendirmeye uygun olmadığına karar verildi. Kurul onaylı proje tarafımıza ulaştığında binayı devraldık. Binanın statik olarak güçlendirmeyi kaldırmayacağı raporlarda mevcuttu. Tamamen yıktık ve aslına uygun bir şekilde yeniden yapıyoruz. Çalışmalar tamamlandığında İzmir Enternasyonal Fuarı kültürünü yeniden yaşatacak bir yapıya kavuşmuş olacağız” dedi.