Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Osmangazi İlçesi’ne Yeni Kapalı Pazar Alanı Müjdesi

Osmangazi Belediyesi, Bağlarbaşı Mahallesi’nde modern bir kapalı pazar alanı inşa etmek için çalışmalarını hızlandırıyor. Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mahalle sakinlerinin taleplerini karşılamak amacıyla proje üzerinde çalışıyor. Kapalı pazar alanı, tüm mevsimlerde konforlu alışveriş imkanı sunacak ve açık pazar yerlerinin sayısını azaltarak daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlayacak. Bu önemli projeye destek veren Başkan Dündar ve yetkililere teşekkürler sunuldu.

Osmangazi Belediyesi, Bağlarbaşı Mahallesi'nde

Osmangazi Belediyesi, ilçe sakinlerinin daha rahat alışveriş yapabilmesi için modern pazar alanlarına yeni bir eklemeyi planlıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bağlarbaşı Mahallesi sakinlerinin isteği üzerine bu mahalleye kapalı bir pazar alanı kazandırmak için çalışmalara hız veriyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, her zaman vatandaşların taleplerine ve önerilerine önem veriyor. Bağlarbaşı Mahallesi sakinlerinin talep ettiği kapalı pazar alanı fikrini yerinde inceledikten sonra, pazarcı esnafı ve mahalle sakinleriyle görüşerek talepleri dikkate aldı. Bu doğrultuda, Bağlarbaşı Mahallesi’nde kapalı bir pazar alanı inşa edilmesi için talimat verdi.

Belediye yetkilileri, Bağlarbaşı Kapalı Pazar Alanı’nın inşası için gereken izinleri almak amacıyla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ile işbirliği yaparak projeyi hazırladı. Resmi süreçler tamamlandıktan sonra inşaat çalışmalarına başlanacak ve kısa sürede hizmete açılacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, projenin amacını şu şekilde ifade etti: “Osmangazi’de 56 farklı pazar kuruyoruz. Bu pazar yerlerinden 49’u sebze-meyve, 7’si giyim pazarı olarak hizmet veriyor. Cadde ve sokaklarda bulunan pazar yerlerini modern kapalı pazar alanlarına dönüştürerek vatandaşlarımıza daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Bağlarbaşı Mahallemizdeki pazar alanının da kapalı bir hale getirilmesi için çalışmalarımıza başladık. İnşallah, esnaf ve vatandaşlarımız mevsim koşullarından etkilenmeden alışverişlerini yapabileceği modern kapalı pazar alanını bu bölgeye kazandıracağız. Yeni pazar alanımız, Bağlarbaşı ve Hamitler Mahallelerimiz ile Osmangazi ilçemize hayırlı olsun.”

Bağlarbaşı Mahalle Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy, Başkan Dündar’a teşekkür ederek, “Başkanımız Mustafa Dündar, Bağlarbaşı pazar alanının üstünün kapanacağı sözünü vermişti. Başkanımız verdiği sözü tuttu ve çalışmalar başladı. Osmangazi Belediyemiz kapalı pazar alanı çalışmalarına başlıyor. Ben, mahalle sakinlerimiz adına Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ederim” dedi.

Açık pazar yerlerinin fazla olduğunu belirten Bursa Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Refik Aksu da, “Biz oda olarak açık pazar yerlerinin kapanması talebini iletiyoruz. Başkanımız Mustafa Dündar, bu talebimizi hemen dikkate alarak çalışmalara başladı. Şu anda Bağlarbaşı pazar alanının üstünün kapatılması için gereken çalışmalar başlayacak. Burada vatandaşlar ve pazarcı esnaf, yağmur, kar ve güneşten korunarak alışveriş yapabilecekler. Bu güzel hizmet için esnaf arkadaşlarım adına Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.