Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Komşu Türklerin yakın takibinde….

Vatandaşlarımız ülke dışından da toprak alma yarışı içerisinde. Yunanistan da emlak yarışına girildi.

Vatandaşlarımız ülke dışından da

Yatırım amaçlı ve başka ülkelerde evimiz olsun amacıyla her ülkeden ev alan Türkler şimdilerde komşu ülkeden ev alma yarışına girdi. Aileleriyle birlikte vatandaşlık programından yararlanmak isteyen çok sayıda Türk, komşu ülke Yunanistan’a yoğun ilgi gösteriyor.

Vize sıkıntısı yaşayan Türkler bu bakımdan da yurt dışından ev almakta. Türklerin son dönemde taleplerinin arttığı Yunanistan’ın Pire ve bazı bölgelerinde 250 bin euro, önde gelen şehirlerinden Atina’da 500 bin euroluk gayrimenkul yatırımıyla alınan ‘‘Golden Visa’ programının yılsonu rakamları açıklandı.

Abd de ev almak isteyenler de yatırımlık bölgelerden ev alabilirler. Fakat şu sıralar komşu ülke Yunanistan da Türklerin favori noktaları arasında yer almakta. Türkiye’den programa yoğun bir ilgi olduğunu kaydeden Narazan, “Hatta bu programdan faydalanan Türk vatandaşları, Çin’den sonra ikinci sıraya yerleşti. Yunanistan’a 2023 yılında 7 bin 752 ‘‘Golden Visa’ başvurusu yapılırken, bu başvurular yoluyla gerçekleşen yatırımın toplam değeri ise 2,3 milyar Euro’yu aştı. Programdan faydalanan yatırımcılar, gayrimenkul yatırımlarından euro bazlı kira elde edebiliyor ve hatta AB ülkelerinde ticaret ve çalışma hakkı kazanıyor. Tüm bu avantajlar Yunanistan’da gayrimenkul yatırımını cazip kılıyor” diye konuştu.