Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Kadın İstihdam yüzde 33’e çıktı

Kadın istihdam oranının oldukça fazla yükseldiğini söyleyen Mahinur Özdemir Göktaş iş gücüne katılımın da oldukça arttığını söyledi.

Kadın istihdam oranının oldukça

Kadınların iş hayatının yanı sıra ev hayatlarında da oldukça aktif olduklarını açıklayan Mahinur Aktaş bu durumdan kadınları kurtarmak adına ellerinden geleni yapacaklarını açıkladı. Kadınların ayrıca istihdam oranlarının arttığını da sözlerine ekledi. 2002 yılında yüzde 27,9 olan kadınların iş gücüne katılım oranıNIN 2023 yılı ekim ayında yüzde 30,2’ye çıkmış durumda olduğunu belirten Bakan Göktaş, “Aynı dönem için kadın istihdam oranını da yüzde 25’ten yüzde 33’e yükselttik. Esnek çalışma saatleri, doğum ve süt izinleri, çocuk bakım hizmetlerine erişim gibi düzenlemelerle kadınların iş ve ev hayatı arasında bir tercih yapmak durumunda kalmasının önüne geçmek için çalışıyoruz.” dedi.

Gaziantep’te Türkiye Kooperatifler Fuarı ve Aile Akademisi’nde konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, kadınların iş gücüne katılım oranlarının arttığını anlattı.