Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Hasan Küçük’ten İGFA’ya özel açıklama…

Dr. Sadık Ahmet filmini izlemek üzere Keşan’a gelen Batı Trakya Türkleri dayanışma derneği Başkanı Hasan Küçük İGFA temsilcisi Erdoğan’a açıklama yaptı.

Dr. Sadık Ahmet filmini

Keşan’a Dr. Sadık Ahmet filmini izlemek için gelen Genel Başkan Hasan Küçük, O’nun hayatından kesitlerin sunulduğu, mücadelesi anlatan gerçekten gerek sinemasal anlamda başarılı bir film izlediğini belirterek, “İlk Gala’da izlediğimde de aynı kanata ulaşmıştım. Gerek sanatçı kadrosu, gerek yapımcısı gerek film tekniğiyle mükemmel bir film. Bu filmi Keşan’da tekrar izlemekten büyük onur duyduk” dedi.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği 1946 yılında kurulmuş, kamu yararına dernek statüsünde çalışan bir dernek olduğunu da belirterek, “12 şube, 7 temsilcilik, 2 spor kulübü, 2 vakfı ile tek çatı altında Türkiye’de Batı Trakya Türk azınlığının hak arama mücadelesinde mücadele veren bir dernek, gerek gençler, gerek bayanlara yönelik çalışmalarımızla beraber, Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalı Türk azınlığının sorunlarının çözüm noktasında, çözüm üretme noktasında projeler üretmekteyiz. Türkiye’de 20 bin civarında üyemiz bulunuyor” dedi.