Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Bursa’da koronavirüs hastalığını yüzde 99 oranında azaltan bir sprey üretildi…

Uzun senelerdir Bursa d ayaşayan ve aczacı olan Nazif Kara ve Veterinerlik yapan Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kadir Yeşilbaş beraber sprey ürettiler. Bu sprey koronavirüse yüzde 99 oranında etki etti.

Uzun senelerdir Bursa d

Geliştirdikleri bu sprey sayesinde koronavirüse yakalanacak kişi sayısı azalacak olabilir. Dünya da birçok ülkede yüzlerce ölümün gerçekleştiği ve sebep olduğu bu hastalık insanlık adına oldukça önem arz etmekte. Dikkat edilmesi gereken bu varyant tüm insanları korkutmakta.

Bu virüs insanların maske mesafe anlayışını da ortaya çıkarmış oldu. Birçok insanın korkulu rüyası olan bu virüs yayıldı ve tüm ülkelerde görüldü. İnsanlar kendilerince tedbir alsalar da ne derece etkili olduğunu bilmiyoruz.

Yaklaşık 47 senedir eczacılık yapan Nazif Kara da bu konu da tedbir almak isteyen kişiler arasındaydı. 2 senedir Kadir Yeşilbaş ile yapmış oldukları çalışmalar karşılık buldu diyebiliriz. Araştırma ve geliştirme aşamasında olduklarını da ekleyebiliriz. İkili sağlık bakanlığından yardım beklediklerini de açıkladılar.