Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Bursa’da kestane alırken dikkatli olun

Çin de kestane hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. Türkiye de ise yılbaşı yaklaşırken her köşe de satılan bu ürün tehlikeli olabilir.

Çin de kestane hayvan

İnsan sağlığı için zararlı olabileceği düşünülen kestaneler dikkat çekiyor. Pazarda aydın kestanesi olarak bilinen ve satılan bu kestaneler Çin kestanesi olabilmekte. Fiyat olarak Çin kestanesi aşırı derece de ucuzdur. Normal kestanenin yaklaşık yarı fiyatıdır.

Hem ebat bakımından hem de şekil olarak normal kestaneden farklıdır. Eğer Çiğ yenirse içeriğindeki maddeler sebebi ile sağlığa zararlıdır. Çin kestanesi ateş üzerinde satıldığında ise dışa köpük salar. Çok başka bir görünüm gösterir.

Bursa tuz pazarında senelerdir satan Orhan Çağlayan tüm vatandaşları uyarıyor. Herkes dikkat etmeli diyor. Kestane satışı bu kadar ucuz olmaz çünkü bu sene kestane az diyor. Eğer ucuz kestane ise mutlaka Çin kestanesidir diyor.

Çin kestanesi aldığınız zaman hem paranız çöpe gider hem de sağlığınıza büyük bir tehtit olur dedi. Havalar soğudukça yeni yıl da yaklaştıkça kestane satımları da alımları da çoğaldı. Bu zaman diliminde vatandaşlar kestane alırken dikkat etmeliler.