Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Bursa zeytincilerine Büyükşehir Belediyesinden destek

Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği törende üreticilere yaygı desteği verileceği duyuruldu. Büyükşehir Belediye başkanı Alinur Aktaş’ın da katılımıyla tarıma yapılacak desteklerin artacağı da müjdelendi. Bu desteklerin arasında zeytin hali oluşumu çalışması da yer alıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği

Kırsal kesimin kalkınması amaçlanan Bursa Büyükşehir Belediyesi gerekli tüm adımları atmaya hazır olduklarını da duyurmuş oldu. Bu seneki hasat Gemlik ilçesi Katırlı mahallesinde başlamış oldu. Kaliteli fideler tarımcılara dağıtıldı. Ekipman desteği de verildi.

Alinur Aktaş programdan önce çiftçilerle bolca sohbet etti. Törene Bursa Vali Vekili olan Mustafa Kılıç, Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Bursa İl Tarım ve Orman müdürü İbrahim Acar , Eski Millet Vekili Zafer Işık gibi birçok değerli isim katıldı.

Bursa Gemlik ilçesi de dahil olmak üzere Mudanya gibi birçok ilçe de zeytin hasadının büyük bir kısmı Türkiye ve Yurt dışına satılıyor. Tarım olarak çiftçilerin daha çok zeytin ürettiği Bursa şehri bu bakımdan oldukça elverişli. Şehrin yüzde 45 kesimi orman, yaklaşık yüzde 34 kesimi ise tarım arazisi olmakta. Bursa şehrinin tarım alanında Türkiye’nin enleri arasında olduğunu da söyleyebiliriz.

Tarıma tam destek devamlılığı sürecek

Tarımsal desteklerin devamı ise erken meteoroloji uyarılarıyla devam edecek. Bu şekilde hasat ziyan edilmemiş de olacak. En yaygın zeytin hasadının Gemlik, Mudanya Orhangazi ve İznik ilçelerinde olduğu da konuşuldu. Projeler ile tarımsal üretimde verimin artışı planlanıyor. İş gücünün de artışı beklenmekte. Ürün kalitesi ise daha fazla artmış olacak.