Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu ‘Birlik ve Beraberlik Yemeği’ düzenledi

BEDFE (Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu) tarafından düzenlenen “Birlik ve Beraberlik Yemeği” Akparti Başkan Vekili Efkan Ala’nın iştiraki ile Merinos Kültür Merkezinde düzenlendi. Yemeğe birçok önemli isim ve Erzurumlu vatandaşlar katıldı.

BEDFE (Bursa Erzurum Dernekleri

Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu (BEDFE), Birlik ve Beraberlik Yemeği İle Kardeşliği Pekiştirdi.

Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu (BEDFE) tarafından düzenlenen “Birlik ve Beraberlik Yemeği”, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala‘nın katılımıyla büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi. Yemeğe, Bursa’nın önde gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş katılırken, birlik ve beraberlik mesajlarıyla dolu bir atmosfer oluştu.

Yemekte konuşan BEDFE Genel Başkanı Bünyamin Savaş Albayrak, federasyon olarak Bursa’da yaşayan her Erzurumlu hemşehriye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti. Albayrak, “Bursa’da yaşayan her Erzurumlu için derneğimiz var, ve hemşehrilerimizin zor günlerinde yanlarında olacağız. Sevinçlerine de ortak olacağız. Hemşehrilerimizden beklentimiz, faaliyetlerimize destek olmalarıdır. Birlik, beraberlik ve dayanışmamızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Albayrak’ın ardından söz alan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Dadaş Demek Anadolu gibi engin bir göreve sahip olmak demektir. Bu engin dönemin içerisinde vatanperverlik var. Bayrak sevdası var. Birlik ve beraberlik var. Muhabbet var. Samimiyet var, gayret var. Bursa‘nın cennet hayatına, ekonomisine, sanat dünyasına, iş hayatına daha fazla ve daha güzel katkı sağlamasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise yaptığı konuşmada, Bursa’nın birçok alanda katma değer üreten Erzurumlu hemşehrilerine vurgu yaparak, “Gerçekten Erzurum insanı, Bursa’ya güç ve katkı sağlamıştır. Hem ekonomisine hem kültür hayatına hem de sanatına büyük etki yapmıştır. Memleketlerimiz önemlidir, doğduğumuz yer anlamına gelir. Ancak yaşadığımız şehre de sahip çıkmalıyız. Bursa, Türkiye’nin kıymetli şehirlerinden biridir. Ancak hızlı büyüme ve yoğun göçün getirdiği sorumlulukları da göz ardı etmemeliyiz. Dolayısıyla, el birliğiyle, derneklerimiz ve sivil toplum kuruluşlarıyla daha güzel bir Bursa için, daha güçlü bir ülke için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala ise konuşmasında Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde daha da güçleneceğini vurgulayarak, “Bu bir sivil toplum kuruluşu toplantısı ve yemeği değil. Aynı zamanda Türkiye’nin her zaman önünü açan ve ihtiyaç duyduğunda da her zaman arkasında durmuş, iki şehrin birlikteliği. Erzurum, Bursa, Bolu, Palandöken’in birlikteliği bu. Bu 2 şehir bir araya geldi mi dünyayı düşmanlarına dar eder, dostlarına ise cennet eder. Bizim tarihimiz de bunun örnekleriyle doludur. Şu anda bulunduğumuz ortam aslında sözün değil, sevginin, birlikteliğin ve muhabbetin fotoğrafı” dedi.

Ala, Türkiye’nin önünün açılmasıyla birlikte bölgesinde ve bütün İslam aleminde Türkiye’den beklenen hizmetleri sunma imkanının artacağını ifade etti.

BEDFE tarafından düzenlenen bu anlamlı etkinlik, birlik ve beraberliğin güçlenmesine yönelik atılan önemli bir adım olarak göze çarpıyor. Yemekte paylaşılan güzel duygular, katılımcıların birbirlerine olan sevgi ve saygılarını bir kez daha pekiştirdi. Birlik ve beraberlik ruhu, geleceğe umut dolu bir bakışla taşınmış oldu.

BEDFE’nin düzenlediği yemeğe AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekillerinden Mustafa Varank, Ayhan Salman, Ahmet Kılıç Emine Yavuz Gözgeç, Mustafa Yavuz, AK Parti Erzurum Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı Selami Altınok, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükatan,BEDFE Genel Başkanı Bünyamin Savaş Albayrak, önceki dönem BEDFE Genel Başkanı Ömer Ömeroğulları, Haber Eylül Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ferhat Yıldız katıldı.