Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
osmangazi belediyesi

Bursa Büyükşehir’den kestane üretimine destek

Çiftçilere bir hayli önemli destekler veren ve her alanda kırsal kesim insanlarının yanında olan Bursa Büyük şehir Belediyesi yeni bir adım daha attı.

Çiftçilere bir hayli önemli

İnegöl de 21 çiftçiye, bin 379 adet gal arısına çok dayanıklı olan kestane fidanı vereceğini açıklayan Bursa Büyükşehir Belediyesi bir hayli alkış topladı. Bu sayede ise şehre 81 dönümlük bir üretim alanını kazandırmış oldu.

Kırsal kalkınmayı amaçlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi fidan temini yaparak çiftçilere yardım edeceğini duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi, çiftçiye ve üreticiye destek olmak amacıyla harekete geçti. Yüzde 80’i hibe olacak şekilde tarımsal kalkınma kooperatifleri üye 18 üreticiye toplam bin 379 adet gal arısına dayanıklı kestane çeşidi fidanı dağıtıldı. İnegöl ilçesi Hilmiye Mahallesi’ndeki dağıtım törenine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra İnegöl Kaymakamı Eren Arslan, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, AK Parti İl Başkanvekili Osman Doğruyol, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Durmuş, Uludağ Üzümsü Meyveler Yetiştiriciliği Kooperatifi Başkanı Hasan Narin, Hilmiye Mahalle Muhtarı Alaattin Tetik ve vatandaşlar katıldı.